Ga naar de inhoud van deze pagina Ga naar het zoeken Ga naar het menu
Vorige pagina

Moties

Gewijzigde Motie vreemd 3169 Berghorst inzake Grootschalige internationale testomgeving voor geautomatiseerd rijden.

ID
3169
Nr.
3169
Titel
Gewijzigde Motie vreemd 3169 Berghorst inzake Grootschalige internationale testomgeving voor geautomatiseerd rijden.
Hoofdindieners
  • (PvdA) Berghorst, A.
Medeindiener(s)
  • (CDA) Hanegraaff, M.C.
  • (D66) Vaessen, L.A.P.
  • (Forum voor Democratie) Driessen, R.B.
  • (JA21) Schyns, P.F.M.
  • (LOKAAL-LIMBURG) Franssen, R.J.H.
  • (SP) Wolters Gregório, J.
Dictum
En verzoeken het college: - Om met bestaande samenwerkingspartners op het gebied van autonoom rijden en maatschappelijke partners zoals het onderwijs en het bedrijfsleven in de Euregio te inventariseren welke kansen er zijn voor de realisatie van een grootschalige internationale testomgeving voor geautomatiseerd rijden in de Euregio; - Provinciale Staten te informeren over de voortgang.
Deadline
1-10-2025
Status
Aangenomen
Stemuitslag
Met stemverklaring voor: BBB, GroenLinks en VVD. Stemverklaring voor BBB: De heer Huizing (BBB): Even eigenlijk een soort van stemverklaring. Wij vinden het een sympathieke motie en we zullen dan ook zeer waarschijnlijk voorstemmen, of er moeten hierna nog heel rare dingen gebeuren. Maar toch even een paar punten. We zijn ook blij dat u de nadruk legt op de mobiliteit op het platteland. Dat is voor ons als BBB heel belangrijk, dus wat dat betreft ook sympathiek Stemverklaring voor GroenLinks: De heer Sol (GroenLinks): Dank u, voorzitter. Wij zullen voor de motie stemmen, maar dat is wel met enige reserve, omdat die discussie over privé-autobezit en gedeelde mobiliteit toch bepaald geen vanzelfsprekendheid is. Er rijden tien miljoen auto's rond in Nederland. Als we straks tien miljoen autonome auto's overhouden, dan schieten we ook nog niet zo heel veel op. Dank u. Stemverklaring voor VVD: De heer Bloi (VVD): Voorzitter, dank u wel. We hoorden uit de woorden van de Gedeputeerde dat we het eigenlijk al in het beleid doen, dus dat de motie eigenlijk overbodig is. Maar we zijn als VVD een positief ingestelde partij, dus we zien het als ondersteuning van het beleid, en zeker ook wetende dat geautomatiseerd rijden of autonoom rijden uiteindelijk helemaal elektrisch gaat, en dan zullen we toch de kerncentrales van mevrouw Berghorst nodig moeten hebben.
Agendapunt
(PS) Provinciale Staten 2025 (11. Moties vreemd aan de orde van de dag)
vrijdag 21 maart 9:30 tot 13:18
Statenzaal
Datum
21-3-2025
Gremium
Leefomgeving
Verantwoordelijke
Kuntzelaers, J.J.M. (Jasper)
Cluster
Mobiliteit
Stand van zaken GS
13-05-2025 Provincie Limburg heeft samen met een consortium via Interreg Vlaanderen-Nederland een aanvraag lopen voor project CCAM (Connected, Cooperative and Automated Mobility) Provin Region (Interreg CPR). PS worden naar verwachting in Q3 2025 over de uitkomst van deze aanvraag geïnformeerd.
Afdoeningsvoorstel GS
Afdoeningsvoorstel voorzitter
Toelichting
Afgedaan
Niet afgedaan
Datum afgedaan
Bijlage(n)
Stemmen
voor 84%
tegen 16%
voor
BBB (Statenleden) (9), CDA (Statenleden) (4), D66 (Statenleden) (3), Forum voor Democratie (Statenleden) (1), GroenLinks (Statenleden) (4), Horizon (1), JA21 (2), LOKAAL-LIMBURG (Statenleden) (2), oos limburg (Statenlid) (1), PvdA (Statenleden) (3), SP (Statenleden) (3), VVD (Statenleden) (5)
tegen
Partij voor de Dieren (Statenleden) (1), PVV (Statenleden) (6)