3e Gewijzigde Motie 3362 Schyns c.s. inzake Limburg Internationaal Bereikbaar.
ID
3362
Nr.
3362
Titel
3e Gewijzigde Motie 3362 Schyns c.s. inzake Limburg Internationaal Bereikbaar.
Hoofdindieners
(JA21) Schyns, P.F.M.
Medeindiener(s)
Dictum
Verzoeken gedeputeerde staten om:
1. Een concreet voorstel uit te werken voor volwaardige internationale treinverbindingen tussen Maastricht en Keulen, Düsseldorf, Brussel en Antwerpen, in nauwe samenwerking met het Rijk, de Belgische en Duitse overheden en vervoerspartners.
2. Daarbij als uitgangspunt te hanteren dat de trein qua reistijd en prijs moet kunnen concurreren met de auto, met bijzondere aandacht voor frequentie, aansluitingen en eenvoudige grensoverschrijdende ticketing.
3. Daarbij nadrukkelijk te onderzoeken hoe Maastricht kan aanhaken op de bestaande internationale verbindingen tussen Keulen, Brussel en Antwerpen.
4. Provinciale Staten uiterlijk Q3 2027 te informeren over de mogelijkheden, kosten en planning voor de realisatie hiervan.