Ga naar de inhoud van deze pagina Ga naar het zoeken Ga naar het menu
Vorige pagina

Moties

Gewijzigde Motie 3249 Berghorst c.s. inzake Ruimte voor veiligheidsbeleving vrouwen en kwetsbare groepen in Limburg.

ID
3249
Nr.
3249
Titel
Gewijzigde Motie 3249 Berghorst c.s. inzake Ruimte voor veiligheidsbeleving vrouwen en kwetsbare groepen in Limburg.
Hoofdindieners
  • (PvdA) Berghorst, A.
Medeindiener(s)
  • (CDA) IJpelaar, W.A.J.
  • (D66) Vaessen, L.A.P.
  • (Forum voor Democratie) Driessen, R.B.
  • (GroenLinks) Jetten, T.G.M.
  • (Horizon) Loomans, P.J.M.
  • (JA21) Blijlevens, R.P.
  • (LOKAAL-LIMBURG) Peters, A.C.P.
  • (Partij voor de Dieren) Boven, I.
  • (SP) Wolters Gregório, J.
  • (VVD) Nijskens, H.L.M.
Dictum
Verzoeken het college van Gedeputeerde Staten om: - Te investeren in het opdoen, verdiepen en borgen van kennis en inzicht in veiligheidsmaatregelen die nodig zijn om de publieke ruimte veiliger, en dus toegankelijker, te maken voor iedereen, en voor vrouwen en kwetsbare groepen in het bijzonder; - Wetenschappelijke inzichten, waaronder de zeven ontwerpprincipes uit het onderzoek “Ruimte voor meiden op Zuid”, die bijdragen aan het verbeteren van de veiligheidsbeleving van vrouwen en kwetsbare groepen, daar waar mogelijk toe te passen in het ontwerp en de realisatie van ruimtelijke projecten ; - Provinciale Staten jaarlijks te informeren over de voortgang
Deadline
30-06-2026
Status
Aangenomen
Stemuitslag
Met algemene stemmen aangenomen.
Agendapunt
(PS) Provinciale Staten 2025 (7.2. GEWIJZIGD G-25-020 Statenvoorstel inzake Programmabegroting 2026, brief GS van 21-10-2025 (GS DOC-00838353))
vrijdag 7 november 9:30 tot 0:00
Statenzaal
Datum
07-11-2025
Gremium
Leefomgeving
Verantwoordelijke
Kuntzelaers, J.J.M. (Jasper)
Cluster
Programma's en Projecten (PP)
Stand van zaken GS
5-2-2026 PS zullen hierover en over het verdere proces naar verwachting in Q2 2026 worden geïnformeerd.
Afdoeningsvoorstel GS
Afdoeningsvoorstel voorzitter
Toelichting
Afgedaan
Niet afgedaan
Datum afgedaan
Bijlage(n)
Stemmen
100% Voor
voor
50PLUS (Statenlid) (1), BBB (Statenleden) (9), CDA (Statenleden) (5), D66 (Statenleden) (3), Forum voor Democratie (Statenleden) (1), GroenLinks (Statenleden) (4), Horizon (1), JA21 (1), LOKAAL-LIMBURG (Statenleden) (2), oos limburg (Statenlid) (1), Partij voor de Dieren (Statenleden) (1), PvdA (Statenleden) (3), PVV (Statenleden) (5), SP (Statenleden) (3), VVD (Statenleden) (5)